Soğuk Oda Kurulumu

İlk olarak bu depoların ne anlama geldiklerine ikinci olarak da ne amaçlı kullanıldıklarına açıklık getirerek kurulumları hakkında bilgilendirmeler yapabiliriz.
Bildiğiniz üzere ülkemizde ve tüm dünya genelinde teknolojinin geliştiği bir gerçektir. Bu gelişmelerle birlikte ise hayatımıza yeniliklerin girdiği de görsel olarak bilinmektedir.
Geçmişten günümüze kadar gelen ve son olarak da yeni yüzleri ile karşımıza çıkan Soğuk Oda Kurulumu  daha çok uzun süreli muhafaza edilmek istenilen ürünler için geçerli olmaktadır.
Yani büyük işletmelerden başlayarak küçük işletmelere kadar ulaşabiliyor olması kendini ayrıcalıklı kılabilir.
İsteğe bağlı olarak da alan genişliği hesaplanarak özel dekorasyonlu projelendirmeler yapılmaktadır.
Tüm bunların sonunda ise aktif olarak soğutma sistemlerinizi kullanarak işlerinizi yoluna sokabilirsiniz. Türkiye genellinde  teknikbul.com soğuk oda kurulumunda her daim hizmet verilmiştir.
Soğuk Oda Kurulumu Yaz-kış fark etmeksizin sürekli tüketilen tüm ürün çeşitleri, bildiğiniz gibi normal hava koşullarında çok kısa bir sürede yapısal bozulmaya uğramaktadır.
Yani bir marketten alınan bir kalıp peynir, en fazla 10 gün gibi bir süre zarfında tüketilmediğinde kokmaya başlar ve yenmeyecek duruma gelir.
Dolayısıyla market reyonlarında taze şekilde peynir bulundurmak için üretici firmaların Soğuk Oda kurulumunda edinmesi gereklidir.
Aksi durumda hiçbir zaman taze süt ürünleri bulmak mümkün olmayacak ve üretilen her çeşit peynir tüketicinin elinde kalarak ciddi bir maddi kayba yol açılacaktır.  
Süt ürünlerinin başında gelen peynir ürününden yüksek verim alınması için saklama süresi doğrultusunda doğru bir soğuk Oda Kurulumunda  zincirinin oluşturulması önemlidir.
Soğuk Oda kurulumu  Bir veya birden fazla hatta ve hatta merkezi sistem olarak şoklama, dondurma veya soğutma özelliklerine sahip olan depolarla keyifli işler çıkartabilirsiniz.
Soğutma cihazları konusunda da en iyisini sunmayı alışkanlık haline getirerek sizlere garantili hizmet vermektedir.
Özellikle de tesislerde olmazsa olmazları arasında yer alan Soğuk oda Kurulumu içinde aynı hizmetlerden yararlanabileceksiniz.
Hizmette yer alan sektörler ise tercihlere göre ve muhafaza şartlarına göre et ve et ürünleri, balık ve deniz ürünleri, süt ve süt ürünleri, meyve, sebze, ayran, yoğurt, peynir gibi kendini sıralamaktadır.
Sizlerde faaliyet alanlarına uygun olan seçimleri yaparak aktif bir şekilde kullanıma hazır olabilirsiniz.
Hemen herkesin bildiği gibi soğuk hava deposu yiyecek, içecek ve ilaç gibi kimyasal maddelerin doğal ortamda bozulmaya yatkın yapılarını korumak adına tasarlanan alana verilen addır.
Yani bir Soğuk Oda Kurulumu  için insanların yaşama dair her çeşit ihtiyaçlarının muhafaza edildiği bir yerdir demek mümkün.
Genel olarak bakıldığında eski zamanlarda kişiler özellikle gıda maddelerini kazdıkları çukurlarda ya da zeminden uzak mağaralarda saklayarak bozulmalarına engel olurlardı
Ancak günümüzde teknolojinin fazlaca gelişmiş olmasından ötürü bugün soğuk odalar üretilmiş ve ihtiyaca yönelik bu odalarda her çeşit ürünün yapısal özelliği doğrultusunda muhafaza
edilmesine ön verilmiştir. Peki, Soğuk Oda Kurulumu Yatırımı Yapmak İsteyenler Nelere Öncelik Vermelidir?
Bu aşamada her sektörde olduğu gibi soğuk Oda kurulumu alanında da dikkat edilmesi gereken pek çok husus bulunduğunu ve kesinlikle profesyonel ekipler den destek alınması gerektiğini belirtmek isteriz.


Soğuk Oda Kurulum da Standartları

Günümüzde tüketmekte olduğumuz her çeşit yaş sebze ile meyvelerle birlikte hayvansal ürünler ve ilaç gibi maddelerin yapısal özelliklerinin kaybolmadan belli bir süre muhafazası için
soğuk oda depolarına ihtiyaç vardır. Ancak söz konusu olan Soğuk Oda Deposu Standartları muhafaza edilecek ürün veya ürünlere bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.
Dolayısıyla soğuk oda Kurulumda  standardı muhafaza edilecek ürüne bağlıdır demek mümkündür. Buradaki amaç ürünler çürümeden ve tabi ki içerdiği vitamin ile birlikte
su miktarını kaybetmeden olabilen en doğru koşullarda korunmaya alınmasıdır.


Soğuk Oda Kurulumunda Yapımında

Gün geçtikçe yaygınlaşan soğuk Oda  depoları, üretilen ürünlerin her mevsim tüketiciye dalından koparılan haline en yakın şekilde ulaşmasını sağlayan sistemleri içerir.
Dolayısıyla bugün üreticinin soğuk hava deposuna ihtiyacı olduğu kadar aracı ve satıcı firmaların da ürünlerini muhafaza edebilmek adına bu sisteme ihtiyacı olmaktadır.
Hatta stoklu çalışan küçük büyük işletmelerin dahi kendi bünyelerinde soğuk hava depoları olabilmektedir.
Buna istinaden fazlaca merak edilen Soğuk Oda  Kurulumda Yapımında Sorusuna cevap vermek gerekirse, ürün cinsine uygun standartlık söz konusudur ama
ebat olarak standart tasarımların yanı sıra özel çalışmalar da bulunmaktadır.
Yani bir meyve veya sebze teknik olarak 2˚C sıcaklıkta muhafaza edilmesi gerekiyor ise bu 1˚C olarak kişi isteğine bağlı olarak değiştirilemez.
Sıcaklık her daim standarttır fakat alan olarak birden fazla ürün depolanacak şekilde soğuk Oda Kurulumunu  tasarlanması mümkündür.


Soğuk Oda Kurulumunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bina konumu ile alt yapı tesislerinin varlığı
İnşaat tekniği ile izolasyon
Üretim ile tüketim alanlarına kurulan işletmenin mesafesi
Soğuk Oda hava deposunun büyüklüğüyle beraber soğuk odaların yerleşim durumu
İhtiyaca yönelik deponun tek ya da çoklu kattan oluşması
Koridorların ürün taşıma ile boşaltamaya uygun genişlikte olması
Soğutma makineleri ile birlikte diğer ekipmanların kapasiteye yeterliliği

 

Soğuk Oda Kurulumu Yapımı ve Önemi

Ülkemizde üretilen her çeşit besin maddesinin yapısal bozulmaya uğramaması adına tasarlanan soğutma sistemleri, mevsim fark etmeksizin gıda
malzemelerinin taze şekilde tüketilmesini sağlamaktadır. Bu sistem hormonlu gıda tüketimini en aza indirgediğinden ötürü doğru şekilde yapılan
Soğuk Oda Deposu yatırımı, üretimden tüketime kadar herkesin avantaj sağlamasına ön verir.
Dolayısıyla soğutma sistemleri uzmanlarca doğru noktada doğru koşullarda oluşturulduğunda kar, eksik bilgi dahilinde tasarlandığında ise zarar olarak geri dönecektir.
Bundan ötürü soğuk Oda Kurulumu  yatırımına gidileceğinde tartışmasız profesyonel bir firmayla teknikbul.com  işbirliği yapılmalı, en doğru ve en kaliteli ekiplerle sonuçlara ulaşılmalıdır.

Soğuk Oda Kurulumu Hizmet Verilen İller
HEMEN ARA